5 שאלות שעליכם לשאול לפני קניית שעון יוקרה

Rate this post

רכישת שעון יד יוקרתי יכולה להיות חוויה, אבל היא יכולה להיות גם מתסכלת במקרים מסוימים, אם לא מבצעים את הרכישה בצורה נבונה ולא מקבלים את ההחלטות הנכונות. שעוני יוקרה ששייכית לעילית הטכנולוגית והאמנותית נמכרים בחנויות צד שלישי, בחנויות כלבו ובגלריות תכשיטים, כמו זו שבבעלותו של עודד קאשי.

עודד קאשי - שעון CVSTOS
עודד קאשי – שעון CVSTOS

עוד לפני שאתם מחליטים לרכוש שעון יוקרה, מסביר עודד קאשי, יש צורך לשאול את עצמכם מספר שאלות. כמו למשל: לשם מה אתם קונים את השעון? האם השעון אמור להיות אלגנטי או ספורטיבי? אם השעון הוא ספורטיבי, האם אתם מתכוונים להשתמש בו בסוגי ספורט שונים?

לדברי עודד קאשי, שעון אלגנטי צריך להתאים ללבוש אלגנטי, ואילו שעון ספורטיבי צריך להיות בעל המראה המתאים לפעילות גופנית. אם אתם מתעתדים לבצע עם השעון ספורט, יש לדעת מה מידת העמידות שלו לגבי סוג הספורט. למשל, שעון צלילה צריך לעמוד בלחץ מים ושעון שאיתו טסים אמור לעמוד בלחץ נמוך. אם אתם מתכוונים לבצע משחקי כדור, יש לוודא שהשעון עמיד בפני זעזועים. רק אחרי שעניתם על השאלות האלה לעצמכם, אתם מוזמנים לרכוש את השעון.

השאלות שעליכם לשאול את מוכר השעון

  1. מתי השעון הושק? נשמע פשוט, אבל כך תדעו שמי שמוכר לכם את השעון בקיא בפרטים הטכניים. עודד קאשי מסביר ששעונים חדשים נוטים להיות יקרים יותר, ובתחום זה ישנם דגמים חדשים ומשופרים המתעדכנים בתדירות גבוהה.

    עודד קאשי - חשוב לשאול איך להשתמש בשעון
    עודד קאשי – חשוב לשאול איך להשתמש בשעון
  2. מה המכניזם מאחורי השעון? אולי לכם המאפיין הזה פחות חשוב, אבל זו ככל הנראה השאלה המרכזית ביותר אם אתם מעוניינים לוודא שרמת הבקיאות של מוכר השעון גבוהה. על תשובה זו אפשר לענות במילה אחת, למשל "אוטומטי", אבל נסו לדלות פרטים נוספים. במידת הצורך, אפשרו למוכר לבדוק עבורכם את התשובה.
  3. מה האלטרנטיבות שאפשר למצוא לדגם שעון ספציפי? רוב השעונים הם חלק מקטגוריה או סדרה. המשמעות היא שיש חלופות לשעון מסוים, בטווח מחירים זהה. רוב הצרכנים שרוכשים מוצר גדול כמו שעון יוקרה, מעוניינים לדעת אם יש אלטרנטיבות אחרות, ולכן, ממליץ עודד קאשי, עליכם לשאול את מוכר השעון אם הוא ממליץ לכם על שעון אחר במחיר דומה.
  4. מה המחיר של שירות לתיקון השעון? השעונים המיוצרים כיום טובים מאוד ומחזיקים מעמד זמן רב, עד שהם זקוקים לתיקון כלשהו. ובכל זאת, שעונים הם עדיין מוצרים מכניים ותקלות עלולות לצוץ. עודד קאשי מציין כי בדומה לכל מוצר שפועל באמצעות מנוע, יש צורך בשירות, אך במקרה הזה השירות נדרש לעתים רחוקות, אם בכלל. שירות כזה הוא למשל החלפת סוללה בשעונים מורכבים. כאשר אתם נדרשים לתיקון או לתחזוקה, מחיר השירות עשוי להיות יקר. לכן, כדאי לכם לקבל מושג מה מחיר השירות הבסיסי.
  5. איך משתמשים בשעון? השאלה הבסיסית הזו היא בין החשובות ביותר. שעונים רבים מציגים את השעה ואת התאריך, אך ישנם שעונים שכוללים לוחות שנה ומאפיינים נוספים שדורשים הבנה כיצד להשתמש בהם. עודד קאשי ממליץ לוודא שמוכר השעון יוכל לספק לכם הסבר יסודי ומקיף על אופן השימוש בשעון.
סגירת תפריט
נגישות