מה הייחוד בשעוני יוקרה לעומת שעונים סטנדרטיים?

Rate this post

כשמביטים בשעון יוקרה בדלפק תצוגה, רבים חושבים – האם שווה להשקיע בשעון יד יוקרתי ומה היתרונות הקיימים בו. מדוע אנשים מעוניינים במותגי השעונים המובילים בעולם? התכשיטן עודד קאשי מסביר מה מוביל גברים להשקיע בהם.

בגלל הדיוק

עודד קאשי
עודד קאשי – שעון Chrono 5N White MVT

מעבר לאסתטיקה, יש דבר אחד שכל שעון חייב לעשות בצורה מושלמת – להציג את השעה הנכונה. בעוד שרוב השעונים מיוצרים על ידי עובדים לא מיומנים ובייצור המוני, שעוני יוקרה מיוצרים על ידי בעלי מלאכה מיומנים. עודד קאשי מציין שחברות שעונים מפורסמות ובעלות שם עולמי מעסיקות אנשי מקצוע מיוחדים המרכיבים את השעונים בסטנדרטים אומנותיים וטכנולוגיים גבוהים ביותר.

בחלק מהמקרים, מדגיש עודד קאשי, ייצורו של שעון יוקרה עשוי לקחת מספר חודשים. חשיבות מרכזית ישנה לדיוק השעון. בשעונים הרגילים והפשוטים, ישנם שינויים בכל הנוגע לדיוק השעה ככל שחולף הזמן, אך בשעוני יוקרה תופעה זו אינה קיימת כמעט כלל. רק לאחר שנים עשוי להיות צורך בכיוון קל. שעוני יוקרה כוללים תכונות נוספות, כמו למשל עמידות גבוהה מאוד בפני מים.

בגלל הערך שעולה

נכון שהמחירים של שעוני יוקרה גבוהים יותר בהשוואה להשקעה בשעון סטנדרטי, אבל מדובר בהשקעה שתשרת את בעליה במשך שנים רבות. שעונים אלו עשויים מחומרים יקרי ערך שערכם עולה עם הזמן. כאשר מדברים על שעונים המשלבים בתוכם זהב למשל, מציין עודד קאשי את העלייה בשווי הזהב בשנים האחרונות, שמעלה את הערך הפוטנציאלי של תכשיטים אלו.

עודד קאשי
עודד קאשי – גם ברק אובמה עונד שעון יוקרה

שעונים סטנדרטיים באיכות נמוכה, כמו אלו העשויים מסגסוגת פלסטיק, כמעט אף פעם לא שומרים על ערכם וכאשר מסתיים השימוש בהם, הם הופכים לאביזר ללא שימוש וכמעט ללא ערך. גורם נוסף בסכום ההשקעה הוא המותגים היוקרתיים. שעונים ממותגים כמו Corum, Bovet ו-Cvstos נחשבים ליוקרתיים במיוחד, ומהווים מוקד משיכה לאספנים. אלו, ישמחו לקבל שעונים אלו בתמורה לאלפי דולרים.

בגלל המראה היוקרתי

עודד קאשי מוסיף לסיכום, שאנשים רבים מעוניינים לשדר מראה יוקרתי, ואחת הדרכים הטובות לעשות זאת היא באמצעות שעון יוקרה. בדיוק כמו שאישה יפה תמשוך מבטים רבים, כך גם גבר לבוש היטב ימשוך תשומת לב רבה. שעוני יוקרה לגברים משלימים באופן מושלם את המראה היוקרתי שמעניק הלבוש, ומשדרים באופן עדין תכונות של הצלחה ועושר. זו הסיבה שגברים מצליחים עונדים על ידם שעון יוקרה – בין אם מדובר במנכ"לים, אנשי עסקים ואפילו פוליטיקאים בכירים.

עודד קאשי, תכשיטן ובעל גלריה בכיכר המדינה, מייבא שעוני יוקרה משווייץ.

סגירת תפריט
נגישות