איך לשמור על שעוני יוקרה ולתחזק אותם?

Rate this post

שעון יוקרה הוא הרבה יותר מסתם אביזר. שעון שכזה יכול להיות השקעה מצוינת ומהווים סמל סטטוס. אם אתם מעוניינים לרכוש שעון יוקרה, מטבע הדברים עליכם לדעת שלא מדובר במוצר זול. גם מחירם של שעוני היוקרה ה"פשוטים" יותר לכאורה, הוא כמה אלפי דולרים לרוב. הדבר מביא רבים לחשוב מה יקרה להשקעה שלהם אם יאבדו את השעון או אם ייגרם לו נזק. התכשיטן עודד קאשי ממליץ: לפני שאתם רוכשים שעון יוקרה, חשוב שתהיה לכם הבנה כיצד להגן עליו.

עודד קאשי - שעוני יוקרה ושמירה עליהם
עודד קאשי – שעוני יוקרה ושמירה עליהם

נקו את השעון בזהירות

השעונים שאתם עונדים על ידיכם, וגם אם אינכם עונדים אותם, זקוקים לניקיון מדי פעם. ככל שתענדו את השעון יותר, כך תצטרכו לנקות אותו יותר. עם זאת, היזהרו כאשר אתם מנקים את שעון היוקרה ובדקו שאתם לא מזיקים גורמים לו נזק בטעות. כדי לנקות שעוני יוקרה, ממליץ עודד קאשי להשתמש במברשת רכה, מים פושרים ומעט סבון נוזלי. לאחר הניקוי העדין, יבשו את השעון במטלית רכה ונקייה.

השתדלו להשתמש במים פושרים בלבד – הכנסת שעון יוקרה למים חמים עלולה לפגוע בו. עוד מוסיף עודד קאשי, כי אם יש על השעון רצועת עור, השתדלו שלא יפגעו בה מים – שכן המראה שלה עלול להיפגע.

היזהרו בעת ענידת השעון

עליכם להיות זהירים בכל הנוגע לשאלה איך אתם עונדים את השעון והיכן. אורך חיי השעון יכול להיות גבוה יותר כאשר הוא נשמר היטב, גם כאשר אתם עונדים אותו. כך למשל, מומלץ לא להשתמש בשעון במקומות קרים או חמים מדי, שכן הוא עלול להינזק. בנוסף, לדברי עודד קאשי, אם אתם מבצעים עבודות פיזיות, מומלץ להוריד את השעון.

הישמעו להוראות היצרן

יצרני השעון לעתים ירצו שתמסרו להם את השעון אחת לכמה שנים, על מנת שמומחים יוכלו לבדוק אותו ולוודא שהוא פועל בצורה טובה. מומחי השעונים יוכלו לכוון את השעון באופן מדויק ביותר, להחליף סוללה וכו'. תחזוקה של השעון אחת לכמה שנים תסייע להבטיח שהוא נשאר במצב תקין, כל עוד הוא בבעלותכם. מניסיונו של עודד קאשי – שעונים שנשמרים היטב, נשמרים לאורך עשרות שנים ואף בין דורות ומהווים השקעה טובה, למקרה שבו בעלי השעון מעוניינים למכור אותו.

ביטוח לשעון

עודד קאשי מציין שיש אנשים ששוקלים לבטח את שעוני היוקרה שלהם כדי לספק להם הגנה נוספת. כיום ניתן לרכוש ביטוח כדי להגן על השעון מפני גניבה, אובדן או נזק. מאחר שכבר השקעתם סכום כספי על השעון, ניתן בהחלט להשקיע עוד קצת על מנת להגן על ההשקעה.

צפו: ניקוי שעון יוקרה

סגירת תפריט
נגישות